Spoločnosť Amazon obhájila certifikát Top Employer

Spoločnosť Amazon obhájila certifikát Top Employer

Bratislava, 22. januára 2024 – Spoločnosť Amazon bola na Slovensku znovu ocenená ako špičkový zamestnávateľ. Certifikát potvrdzuje záväzok spoločnosti v oblasti wellbeingu zamestnancov. Už druhý rok bola spoločnosť Amazon tiež certifikovaná ako jeden z top zamestnávateľov v celej Európe.

Spoločnosť Amazon obhájila certifikát Top Employer

22/01/2024

Certifikácia Top Employer je vizitkou, že organizácia dbá na pracovné prostredie. „Len na Slovensku zamestnávame viac ako 3000 pracovníkov, ktorí sú špecialisti v najrôznejších odboroch, majú rôzne profesijné ambície a rozmanité zručnosti. Som veľmi potešený, že naše úsilie o skvelé pracovné prostredie bolo ocenené prestížnym certifikátom Inštitútu Top Employers nielen na Slovensku, ale aj vo všetkých našich európskych centrách. Jeho získanie je pre nás záväzkom aj naďalej pokračovať v hľadaní inovatívnych spôsobov, ako zlepšovať podmienky pre našich zamestnancov,“ hovorí Miloš Jaenčak, generálny manažér spoločnosti Amazon.

 

Program Top Employers certifikuje organizácie na základe výsledkov prieskumu kvality metód v oblasti HR. Tento prieskum zahŕňa šesť oblastí, ktoré sa skladajú z dvadsiatich tém zahŕňajúcich napríklad HR stratégiu, pracovné prostredie, získavanie talentov, vzdelávanie, diverzitu, rovnosť príležitostí a inklúzii, wellbeing a ďalšie.

V súčasnej dobe Amazon zamestnáva viac ako 200 tisíc ľudí na stálych pozíciách v celej Európe, pričom sa jedná o viac ako 100 rôznych národností. Len v Slovenskej republike v reverznom centre zamestnáva viac ako 3000  zamestnancov. Spoločnosť Amazon vytvára najrôznejšie pracovné miesta. Pracujú v nej zamestnanci, ktorí naberajú prvé pracovné skúsenosti, cez ľudí s vysokoškolským vzdelaním, absolventmi, učňom až po ľudí s desiatkami rokov skúseností. Všetkým Amazon poskytuje príležitosť rozvíjať svoju kariéru a podieľať sa na vytváraní pozitívnej zákazníckej skúsenosti.

"Mimoriadna doba poukazuje na to, čo je v ľuďoch a organizáciách najlepšie. A toho sme boli svedkami aj v našom tohtoročnom  hodnotiacom Top Employers 2024. Všetci ocenení zamestnávatelia preukázali, že im záleží na rozvoji a blahu svojich zamestnancov, čím spoločne obohacujú pracovný svet "Sme hrdí na to, že môžeme slávnostne oznámiť tohtoročný zoznam špičkových zamestnávateľov orientovaných na ľudí, ktorí sa pýšia certifikátom Top Employers 2024," uvádza David Plink, generálny riaditeľ Top Employers Institute.

O spoločnosti Amazon:

Amazon sa riadi štyrmi hlavnými princípmi: zameriava sa viac na zákazníka ako na konkurenciu, túži po neustálom zlepšovaní, zaoberá sa inováciou prevádzky a premýšľa v dlhodobom horizonte. Amazon sa usiluje o to byť najviac prozákazníckou spoločnosťou, najlepším zamestnávateľom a najbezpečnejším pracoviskom na svete. Amazon je priekopníkom v projektoch a službách, ako sú hodnotenia zákazníkov, nákup na jedno kliknutie, osobné odporúčania, Prime účet, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, Kindle Direct Publishing, elektronické čítačky Kindle, vzdelávací program Career Choice, tablety Fire tablets, Fire TV, Amazon Echo, Alexa, technológia Just Walk Out, Amazon Studios alebo The Climate Pledge. Záujemcovia o miesto v Amazone sa môžu hlásiť priamo na webových stránkach.

 

Novinky zo sveta Amazonu nájdete na press portáli a nezabudnite nás sledovať aj na YouTube.

O Inštitúte Top Employers:

 

Top Employers Inštitút je celosvetovou autoritou v oblasti posudzovania kvality v oblasti práce s ľuďmi, ktorú pomáha akcelerovať. Prostredníctvom certifikačného programu Top Employers Inštitútu môžu zúčastnené spoločnosti získať certifikát a uznanie ako najlepšieho zamestnávateľa. Top Employers Inštitút, ktorý bol založený pred viac ako 30 rokmi, už certifikoval viac ako 2 300 organizácií v 122 krajinách a regiónoch. Takto certifikované spoločnosti pozitívne ovplyvňujú životy viac ako 9 miliónov zamestnancov na celom svete.

Více informací poskytne:

Noah Zyla                                                             

CZ & SK PR manager                                                      

Amazon                                                                          

Tel.: 778 432 469   

E-mail: zylanoah@amazon.cz