Od tím líderky v Amazone po rozhodkyňu Majstrovstiev Slovenska v hádzanej: Jadrankin dvojitý triumf

Od tím líderky v Amazone po rozhodkyňu Majstrovstiev Slovenska v hádzanej: Jadrankin dvojitý triumf

Jadranka, je cieľavedomá a pracovitá mladá žena, ktorá sa na ceste za svojim životným úspechom nenechala odradiť vážnym športovým zranením, ani dôsledkami pandémie a rozhodla sa pre kariérny rast v spoločnosti Amazon a post rozhodkyne zápasov v hádzanej. Jej príbeh je inšpiráciou pre mnohých mladých ľudí, ktorí potrebujú počuť, že keď sa jedny dvere zatvoria, často to vedie k moru nových príležitostí.

Od tím líderky v Amazone po rozhodkyňu Majstrovstiev Slovenska v hádzanej: Jadrankin dvojitý triumf

16/04/2024

Po športovom zranení objavila vášeň pre gastronómiu

Jadranka sa 10 rokov aktívne venovala hádzanej popri štúdiu Hotelovej akadémie, ktorú v roku 2018 úspešne ukončila. „Bolo mojim cieľom sa v hádzanej niekam dostať,“  hovorí Jadranka a vysvetľuje, že aj napriek tomu, že skĺbiť denné štúdium s hrou hádzanej bolo náročné, neodradilo ju to vo vízii budúceho úspechu v športe. Dnes je to už pár rokov, čo hádzanú nehrá: „V mojom poslednom zápase ma vo výskoku sotili,  ja som padla na kríže a pomliaždila si stavec. Rekonvalescencia trvala približne tri mesiace a z toho som mesiac strávila na lôžku. Učila som sa odznovu chodiť, no zvládla som to.“  Vrátiť sa k športu pre ňu predstavovalo zdravotné riziko. To ju však v živote neodradilo, práve naopak, pomohlo jej to vidieť ďalšie možnosti. Zamilovala sa do sveta gastronómie, a aj v tomto odvetví bola úspešná.  Baristika ju napĺňala natoľko, že v roku 2018 získala ocenenie juniorskej majsterky Slovenska v príprave kávy a  v budúcnosti si plánuje otvoriť vlastnú kaviareň.

Pandémia ju nasmerovala do Amazonu

Ako mnohým, aj Jadranke životné nasmerovanie zmenila pandémia. V distribučnom centre Amazon v Seredi pracuje od roku 2020. Na svojej práci si cení najmä príležitosť kariérne rásť a získavať užitočné skúsenosti, ktoré vie ďalej využiť vo svojich pracovných aj voľnočasových aktivitách. Počas štvorročného pôsobenia mala možnosť prejsť niekoľkými pozíciami: „Do Amazonu som sa dostala počas pandémie koronavírusu. Predtým som pracovala ako barmanka, čašníčka a barista a venovala som sa gastronómii,“ vysvetľuje Jadranka. Po štyroch rokoch v spoločnosti, Jadranka pôsobí na pozícii tím líderky, kde na každej smene zodpovedá za vedenie 60-tich zamestnancov. Táto pozícia si však okrem výborných komunikačných a organizačných zručností vyžaduje aj schopnosť plynule ovládať angličtinu, v čom ju spoločnosť Amazon podporila: „Naša pracovná kultúra v Amazone je vedená k pomáhaniu a rozvoju. Keď som dostala možnosť v rámci programu Career Choice absolvovať jazykový kurz, hneď som sa prihlásila a spravila si v jednom roku rovno dva kurzy anglického jazyka,“ vysvetľuje Jadranka. 

Z hádzanárky rozhodkyňa

Po úspešných baristických rokoch a kariérnom raste v Amazone sa Jadranka opäť našla v hádzanej, kde sa rozhodla prijať rozhodcovský post.  „Veľmi rýchlo som sa dokázala vypracovať. Možnože je to tým, že som naozaj veľa zápasov sama odohrala a žila som hádzanou 10 rokov. Všetko mi išlo prirodzene a minulé leto som sa dostala k pískaniu Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov v Žiline. Spravila som si dorastenecký kurz, a už môžem pískať aj vyššiu ligu.“  Dnes sa Jadranka už dva roky venuje pískaniu hádzanárskych zápasov a je súčasťou slovenského hádzanárskeho zväzu. Do budúcna má za cieľ dopracovať sa k pískaniu zápasov mužov a žien.

Prácou rozhodkyne získala cenné zručnosti, ktoré využíva vo svojej súčasnej úlohe tím líderky. Schopnosť rýchlo sa rozhodovať, nebrať si veci osobne a zachovať si objektívny pohľad sú pre túto pozíciu  kľúčové  a Jadranke pomáhajú efektívne a s empatiou viesť veľký tím. „Pískanie zápasov mi dalo strašne veľa. Po čase moju prácu rozhodkyne začali rodičia  pozitívne hodnotiť. Z tejto skúsenosti som sa naučila nebrať si veci osobne, čo aplikujem aj v práci, kde robím primárne s ľuďmi a niekedy som  vystavená tomu, že s nimi riešim aj negatívne veci.“

Popri práci a pískaniu zápasov nezabúda na pomoc rodine

Vďaka flexibliným pracovným podmienkam si Jadranka môže dovoliť naplno sa venovať nielen rozhodcovstvu, ale aj svojmu synovcovi, ktorý ma vzácnu chorobu kože. „Teraz má už 14 rokov a keď mu rakovinu diagnostikovali, mal tri. Do roka prejde aj desiatimi operáciami takže sa mu snažíme spríjemniť každý jeden deň, ako sa len dá,“  vysvetľuje Jadranka a opisuje ako sa venuje plánovaniu a uskutočňovaniu výletov do Bratislavy alebo Budapešti, s cieľom zabaviť synovca a dať mu možnosť zažiť čo najviac.

Jadrankin príbeh je tak dôkazom toho, že aj napriek nečakaným životným situáciám sa netreba vzdávať, či už ide o ťažkú zdravotnú, kariérnu alebo rodinnú situáciu.