Učil a pomáhal deťom. Dávid je novou Amazon Star

Učil a pomáhal deťom. Dávid je novou Amazon Star

Nezištná pomoc vo svojom voľnom čase. Práve to je predpoklad na to, aby sa niektorý zo zamestnancov seredského Amazonu mohol pýšiť titulom Amazon Star.

Učil a pomáhal deťom. Dávid je novou Amazon Star

14/12/2022

Bratislava 14. decembra (OTS) - Hviezdou Amazonu sa v tomto roku stal Dávid Macorlig, ktorý chce pomáhať hlavne deťom. Ako vyučený umelecký grafik ich v škole a na letnom tábore zasväcoval do práce s drevom, no neváhal tiež niektorým z nich nakúpiť zimné čapice, čím im pripravil predčasný vianočný darček. Spoločnosť Amazon preto neváhala oceniť Dávidov charakter a pripravila mu Amazon Box s darmi v hodnote 1500 eur.

Titul Amazon Star je o to cennejší, že si zamestnanci svoju „hviezdu“ vyberajú sami spomedzi seba. Od 8. novembra do 3. decembra sa mailová schránka súťaže plnila ich príbehmi, ktoré poukazovali na veľké srdcia mnohých z nich. Či už sa jednalo o spolupatričnosť a pomoc na pracovisku, rozvoj komunít či iné podanie pomocnej ruky. Jeden príbeh však vyčnieval.

„Veľmi ma teší, že aj tento rok sme mohli oceniť jedného z našich zamestnancov titulom Amazon Star. Je úžasné, že ľudia ako Dávid nezištne vo voľnom čase pomáhajú druhým, a preto chceme jeho aktivity odmeniť aspoň touto formou. Toto ocenenie je pre nás o to dôležitejšie, že na cenu Amazon Star sa nominujú zamestnanci medzi sebou,“ znejú slová generálneho manažéra Amazonu v Seredi Miloša Jasenčaka.

Dávidovi Amazonský Box s darčekmi odovzdala 8. decembra osobne známa slovenská herečka Zuzana Vačková.
„Častokrát tie malé dobré skutky, ktoré ľudia robia, nevidíme. A tí, ktorí tieto skutky konajú, to robia nesebecky. Nechcú, aby o tom vedel celý svet, chcú jednoducho niekoho potešiť. O to viac ma teší, že spoločnosť Amazon dokáže vidieť u svojich zamestnancov tento ľudský rozmer a dokáže oceniť to, ak niekto z nich vo svojom voľnom čase venuje svoju energiu a srdce tým, ktorí to potrebujú. A Dávid má to srdce veľmi veľmi veľké,“ doplnila dojato.

Dávida na ocenenie nominovala jeho kolegyňa z oddelenia Beáta Polakovičová, ktorá mala pre svoju voľbu dôvody úplne jasné: „Dávida som za Amazon Star nominovala preto, lebo si myslím, že má výnimočný prístup k ľuďom. A to potvrdzujú aj jeho dobrovoľnícke činnosti či už v škole, alebo v tábore pre zdravotne postihnutých. Všade kam ide, prináša so sebou úsmev a dobrú náladu, je skromný, nápomocný a v práci sa naňho vždy vieme spoľahnúť. Myslím si, že aj kvôli týmto vlastnostiam si zaslúži byť hviezdou Amazonu.“ Dávid sa aj tu zachoval typicky gentlemansky a Beáte zo svojich cien daroval bluetooth reproduktor. „V Amazone pracujem dva a pol roka na oddelení Problem Solve a práve tu som spoznal aj moju milú kolegyňu Beátku, ktorej veľmi pekne ďakujem, že ma do Amazon Stars nominovala,“ poďakoval Dávid.

Ako ale vníma seba sám ocenený a prečo pomáha práve deťom? „Deti sú naša budúcnosť a vidieť tú ich vďačnosť a radosť je pre mňa nadovšetko,“ vyznáva sa opäť raz skromne a s plachým úsmevom. „V rámci umeleckých workshopov na základnej škole Adolfa Majthényiho v Dvoroch nad Žitavou, kde ako učiteľka pracuje moja manželka, sme spolu s detičkami vyrezávali do dreva. Vytvárali sme všelijaké odtlačky a tie si potom mohli zobrať domov, z čoho mali veľkú radosť. To ma tiež motivovalo k tomu, aby som za svoje amazoňácke swagy, teda body, za ktoré si my zamestnanci môžeme kupovať produkty, nakúpil čapice a daroval ich deťom, ktoré ich najviac potrebujú,“ dodáva inšpiratívne na záver amazonská hviezda pre rok 2022.